Premium produkty z bawełny

Bawełna to naturalne włókno, które otacza nasiona rośliny, występujące pod tą samą nazwą. Bawełna dziś bezspornie jest uznaną królową tkanin. Absolutny wytwór natury, bezpieczny dla skóry najbardziej wymagającej. Jednocześnie zapewniająca wysokie walory użytkowe, trwałość i bezpieczeństwo, co ma znaczenie szczególnie u osób skłonnych do alergii, podrażnień.

Jednak bawełna jako cudowny wytwór natury ma szerokie zastosowanie. Po prostu wielką szkodą byłoby nie skorzystanie z jej cennych właściwości.

Bawełna dziś ma szerokie zastosowanie w wielu branżach, jednak głównie znalazła swoje miejsce w branży tekstylnej i farmaceutycznej. Bawełna służy głównie do wytwarzania tkaniny miękkiej, zwanej tkaniną bawełnianą, która jest najbardziej popularną tkaniną w branży tekstylnej. Cieszy się jednocześnie w pełni zasłużoną sławą. Jednak nie tylko branża tekstylna ją doceniła. Bawełna ze względu na swoje szczególne właściwości absorpcyjne jest wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym do produkcji materiałów opatrunkowych, a także płatków czy wkładek kosmetycznych.

Ciekawostką może być fakt, że bawełnę wykorzystuje się do produkcji sieci rybackich oraz filtrów do kawy!, a także do produkcji papieru. W czasach zamierzchłych bawełny używano nawet do produkcji węży strażackich.

Tkaniny bawełniane są także bardzo wytrzymałe, a przy tym są przyjemne w dotyku, w kontakcie ze skórą, a co najważniejsze, nie podrażniają jej. Duża przepuszczalność powietrza to ważna jej cecha i korzyść tkanin bawełnianych. Natomiast właściwości cieplno-izolacyjne tkanin bawełnianych są najlepsze ze wszystkich znanych włókien i mogą konkurować jedynie z wełną naturalną.

Na koniec nie możemy zapomnieć o tym, że tkaniny bawełniane oprócz tego, że są bardzo wytrzymałe łatwo się piorą i są odporne na wysoką temperaturę. Do tego są przyjemne w noszeniu, dobrze chłoną wilgoć.

Te wszystkie cenne właściwości bawełny spowodowały, że bawełna jest dziś niekwestionowaną królową tkanin.

Z dumą chcemy zaprezentować produkty, które całkowicie zostały zaprojektowane w Europie i pochodzą z europejskiej linii produkcyjnej. Chcemy wspierać rynek europejski i chcemy, aby ludzie wiedzieli, że można wytwarzać produkty bawełniane na naszym kontynencie.

TORBY BAWEŁNIANE

Nasze torby nie są tylko wykonane w użytkowym celu, niosą ze sobą przekaz, a ponadto mają współczynnik WOW. Zaskocz swoich klientów bawełnianymi torbami wykonanymi przez nas dla Ciebie.

 

 

 

BAWEŁNIANE WORKO-PLECAKI

Modne, funky nowoczesne, wykonane z myślą o najwyższej jakości. Wszystko stworzone specjalnie dla Ciebie i Twojej firmy. Bądź odważny przy projektowaniu i pozwól swoim klientom z radością nosić Twój produkt.

 

MAKATKI BAWEŁNIANE

To bawełniany produkt o nieograniczonych możliwościach. Ugość swoich klientów w wielkim stylu. Ciesz się markowymi ręcznikami do herbaty.

 

 

 

 

BAWEŁNIANE FARTUSZKI

Wyprzedzaj konkurencję i stwórz z nami fartuchy z limitowanej edycji. Od naszych produktów można oczekiwać trwałej tkaniny o najwyższej jakości.

 

 

EKSKLUZYWNE WORECZKI ZE SZNURKIEM

Nie marnujemy ani jednego centymetra materiału, gdyż nasze woreczki są produkowane po dokonaniu starannych pomiarów przed rozpoczęciem produkcji. To jak wizyta u krawca, ale z Twoim produktem, aby znaleźć idealnie dopasowane opakowanie.

 

 

RUSTYKALNE WORECZKI ZE SZNURKIEM

Czy to tylko torba? Spraw, by bawełniane woreczki wyróżniały się i zapadały w pamięć. W Cotton Barons nie idziemy na kompromis w sprawie bawełnianych opakowań.

 

 

BAWEŁNIANE KOSMETYCZKI Z ZAMKIEM

Szyte wyłącznie na miarę torby z zamkiem zgodnie z twoją specyfikacją. Jesteś projektantem, a my tylko podążamy za twoimi wskazówkami.

 

 

BAWEŁNIANE TORBY NA WINO

Wysokiej jakości reprezentacyjne opakowanie na butelki. Zapakuj produkty w wielkim stylu.

 

 

ZAPASKI BAWEŁNIANE

Wierzymy, że wszystko można zapakować ekologicznie. Stwórz eko-wizerunek wokół siebie i swojej firmy.

 

 

 

Wspólna współpraca. Twoje pomysły, Twój produkt, Nasza praca.

Artykuł Eko Tekstylia Torby